Informacja prasowa dla mediów

Cele integracyjne: Stasism i IFCPF tworzą ścieżkę dla CP Football Revolution

Z radością ogłaszamy nasze partnerstwo z Międzynarodową Federacją MPD Piłki Nożnej (International Federation of CP Football-IFCPF) — przełomowa współpraca mająca na celu promowanie integracji i możliwości dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i powiązanymi schorzeniami neurologicznymi. Jako pierwsza na świecie internetowa platforma społecznościowa z terapeutycznymi fizycznymi grami wideo, ocenami, ćwiczeniami i wirtualnymi trenerami osobistymi, stworzonymi specjalnie dla osób z porażeniem mózgowym. Cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą wiedzę i wyjątkową platformę, aby zwiększyć udział w zajęciach piłkarskich zarówno online, jak i osobiście, jednocześnie badając możliwości wspierania uczestnictwa, klasyfikacji i szkolenia w działaniach związanych z piłką nożną.

To partnerstwo łączy również dwie podobnie myślące organizacje ze wspólną wizją włączenia i możliwości dla osób z MDP. IFCPF jest światowym organem zarządzającym CP Football i Frame Football, współpracującym z różnymi organizacjami piłkarskimi, takimi jak Para Football, Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (Asian Football Confederation-AFC) i Unia Europejskich Związków Piłkarskich (Union of European Football Associations-UEFA), a także z organizacjami paraolimpijskimi, takimi jak Międzynarodowy Paralympic Komitet (International Paralympic Committee-IPC), Komitet Paraolimpijski Ameryki (Americas Paralympic Committee-APC), Azjatycki Komitet Paraolimpijski i Europejski Komitet Paraolimpijski (European Paralympic Committee-EPC).

Pracując ramię w ramię z IFCPF i ich partnerami, przełamujemy bariery w aktywności fizycznej i promujemy bardziej integracyjny świat. To partnerstwo ma zrewolucjonizować sposób, w jaki osoby z porażeniem mózgowym dziecięcym angażują się w aktywność fizyczną, opracowując nowe i innowacyjne podejścia do ich angażowania, tworząc nowe możliwości aktywności fizycznej, integracji i rozwoju.

"Pracując ramię w ramię z IFCPF i ich partnerami, przełamujemy bariery w aktywności fizycznej i promujemy bardziej integracyjny świat. To partnerstwo ma zrewolucjonizować sposób, w jaki osoby z porażeniem mózgowym dziecięcym angażują się w aktywność fizyczną, opracowując nowe i innowacyjne podejścia do ich angażowania, tworząc nowe możliwości aktywności fizycznej, integracji i rozwoju."

Sam Turner, Dyrektor generalny(CEO)/Sekretarz generalny IFCPF, stwierdził: „Cieszymy się, że możemy współpracować ze Stasism i odkrywać potencjał tej innowacyjnej platformy w celu zwiększenia uczestnictwa i promowania integracji w działaniach CP Football. Ta współpraca doprowadzi do nowego i innowacyjnego podejścia do angażowania osób z MPD w aktywność fizyczną, zarówno osobiście, jak i online”.

Nie możemy się bardziej zgodzić. To partnerstwo jest znaczącym krokiem w kierunku stworzenia bardziej integracyjnego świata dla osób z mózgowym porażeniem i powiązanymi z nim schorzeniami neurologicznymi. Cieszymy się, że możemy współpracować z IFCPF i ich partnerami, aby dotrzeć do większej liczby osób z CP i zapewnić im możliwość aktywności fizycznej. Razem tworzymy nowy standard w świecie piłki nożnej CP i zapewniamy korzyści płynące z aktywności fizycznej jeszcze większej liczbie osób z CP.